Experti na cloud Stratox míří na německý trh

Dec 10, 2020

Česká společnost Stratox Enterprises, která se specializuje na zavádění cloudových řešení do firem, míří na německý trh.

 

O její unikátní vývojovou platformu CodeNOW má zájem několik tamních společností. V budoucnu se chce Stratox prosadit i v USA. V Česku již jeho software používají velké firmy jako Komerční banka nebo Zásilkovna, v Polsku nadnárodní společnost Inter Cars.

V nedávném žebříčku společnosti Deloitte byl také proto Stratox oceněn jako 6. nejrychleji rostoucí technologická firma v ČR a 18. v regionu střední a východní Evropy. “Již od samého počátku vytváříme produkt pro celosvětové nasazení. Naším cílovým trhem je Severní Amerika, za covidu se tam ale nedá ani doletět. Expanzi tak zahajujeme u našeho souseda. Jedná se o technologickou velmoc, byť pochopitelně trochu konzervativní,” uvedl majitel firmy Petr Svoboda. Firma nyní dokončuje německou lokalizaci. “Jednáme s několika implementačními partnery. Ti by pro realizaci zakázkového vývoje u svých klientů používali platformu CodeNOW,” podotkl Svoboda.

Platforma CodeNOW je nyní připravena pro střední a velké podniky, které chtějí využít výhody cloudu, jako jsou škálovatelnost nebo efektivita provozu. Řeší složité technologické koncepty a ty nabízí jako službu pro své zákazníky dostupnou z jednoho vývojářského portálu. Digitalizace produktů je obecně velké téma a jasně to ukázala i koronavirová krize. Firmy, které mají schopnost přejít do digitálního odbavení svých zákazníků mají větší šanci uspět na trhu. “Jenže poptávka po tvorbě informačních systémů na míru roste rychleji, než jsou školy schopné produkovat vývojáře. To je místo pro CodeNOW, které nabízí vyladěné prostředí pro výrobu i provoz vlastních aplikací.

Zkrátka hotová platforma, ihned připravená a naprosto funkční, se všemi funkcionalitami, které vývojový tým potřebuje,” říká Svoboda. Firmy používající CodeNOW nemusejí vynakládat velké finanční prostředky na týmy kvalifikovaných expertů, kterých navíc – jak již bylo řečeno – není na trhu dostatek. A i bez expertní znalosti zvládnou v CodeNOW vytvořit cloudové aplikace. Klienti se tak mohou plně soustředit na vývoj nových funkcí pro své zákazníky. “U CodeNOW se platí pouze měsíční cena za použití. Odpadají tak veškeré skryté poplatky a nepředvídatelné platby za složité nástroje, u kterých klient těžko může dopředu odhadnout, kolik vlastně utratí. I proto si na německý trh věříme. Němci vyžadují kvalitu a jasné podmínky,” vysvětluje Svoboda.

Stratox je česká firma zcela v držení českých vlastníků. Od roku 2016 spolupracuje s Komerční bankou, pro kterou postavila svou první úspěšnou softwarovou továrnu. O dva roky později zahájila partnerství s nadnárodním distributorem dílů a služeb v automobilovém průmyslu Inter Cars. Loni Stratox vyhrál výběrové řízení v Telefónica O2 a letos začal spolupracovat se společností Packeta, majitelem Zásilkovny. Platforma CodeNOW má Packetě umožnit masivní expanzi na zahraničních trzích.

Právě tyto úspěchy dostaly Stratox mezi nejlepší firmy v soutěži Deloitte Technology Fast 50 CE, která porovnává růst technologických firem od roku 2016 do roku 2019. Stratoxu v tomto období vzrostly tržby o 1099 procent. “Úspěch nás velmi těší, je to potvrzení toho, že jsme na správné cestě. Technologie hrají v současném světě zcela zásadní roli,” dodal Svoboda. Stratox celou platformu CodeNOW vyvíjí právě v CodeNOW.

“Díky tomu celý náš vývojový tým zná CodeNOW doslova do posledního šroubku a na jejím vylepšování máme rychlou zpětnou vazbu” říká šéf vývojového týmu Ondra Michalčík. V současnosti tvoří jádro technického týmu CodeNOW 15 špičkových cloud native architektů, DevOps inženýrů, infrastrukturních inženýrů a vývojářů. Zbývajících 20 kolegů má na starosti implementaci a podporu u zákazníků.